artyści a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z ż

Artur Krajewski

Krajewski Artur

Ur. 1971, malarz, grafik, muzyk, pisarz, poeta. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, dyplom w pracowni prof. Daniela Szczechury w zakresie filmu animowanego; wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki.
Doktorat z malarstwa(2004). Aktualnie wykładowca w macierzystej uczelni.

Od kilku lat prowadzi "Galerię Perspektyw" promującą młode talenty. Twórca Festiwalu "Integralia" - wydarzenia integrującego środowiska uczelni artystycznych. Wydał dwa tomiki poezji, dwa zbiory opowiadań: Conceptus est Homo i Anatomia Uczuć, esej filozoficzny Kreator. Nagrał cztery płyty z muzyką i tekstami autorskimi pt.: Vernisaash, Ja Głupota, Ekran i Krzyk. Twórca parateatralnych przedstawień nazwanych Malarskimi Teatrami Mody.

Stypendysta Ministra Kultury w 2005 roku. Miał ok. 100 wystaw indywidualnych. Twórca Happeningów i akcji artystycznych takich jak Integralia wydarzenie integrujące środowiska uczelni artystycznych w Polsce oraz Ogród Sztuk.

Manifest {ważniejsze osiągnięcia}

Zdobycie czterech ośmiotysięczników, zajęło mu zaledwie 10 lat. Nominowany był do wielu prestiżowych nagród na świecie i to nie tylko literackich. Pierwsze ważne wyróżnienie dostał już w wieku sześciu lat, a odbierał je z rąk szlachetnego robotnika {czy górnika} towarzysza G. Od 12 roku życia jego iloraz inteligencji utrzymuje się niezmiennie, aż do dzisiaj na poziomie 175 aikiu, a w wieku 17 lat wymyślił 99 zgłoskowiec, na którym szlifował pierwsze umiejętności jako wierszokleta. Przeżywszy ćwierćwiecze miał już za sobą wypielonych kilkadziesiąt stadionów, gdzie zetknął się z największymi piłkarzami byłego stulecia.

W wieku {no jeszcze nie emerytalnym} stwierdził, że osiągnął już wszystko i zaczął się nudzić! Aktualnie przygotowuje się do lotu na księżyc, gdzie jako pierwszy artysta odstawi happening pt. Śmierć Hydraulika - będzie to protest przeciwko używaniu klucza francuskiego w reklamowaniu polskiego uczciwego stosunku do pracy w UE.

Książki:

Strona główna

KOLEKCJA

Aktualności

Wystawy

Plebiscyt

Opinie

Press Room

Kontakt

Polish Bookart for Children