artyści a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z ż

Michał Zabłocki

Zabłocki Michał

Urodził się w 1964 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

Poeta reżyser, wydawca, autor teledysków i widowisk teatralnych.
W latach 1984-2002 związany z krakowską Piwnicą pod Baranami, potem z Alchemią na Kazimierzu. W 2007 roku, wraz z grupą współpracujących ze sobą artystów, założył Teatr Piosenki w Centrum w krakowskich Krzysztoforach.

Stypendysta Ministra Kultury 2004r.

Od 1991r współpracuje z teatrami: Ludowym w Krakowie, Dramatycznym w Warszawie, Wilama Horzycy w Toruniu, Rozmaitości w Warszawie, krakowską sceną "Alchemia" przygotowuje musical o krakowskim Kazimierzu pod tytułem "Pan Kazimierz". Na tej samej scenie od 2003 roku pokazywany jest spektakl kabaretowy poemat jego autorstwa "Warjutkowie".

W wydawnictwie Świat Literacki ukazały się zbiory wierszy Natężenie Świadomości (1996), Pustka w środku (1997), 100 krótkich wierszy po polsku i po angielsku ‘2004 r’.
Wydawnictwo Poemat wydało w 2000r. bibliofilską serię limitowanych książek z sześcioma tytułami: Natężenie świadomości, Pustka w środku, Wszystko o miłości, Twój Dekalog, Opera Żebracza – teksty piosenek i arii, Wariatkowie.

Jest autorem Programu Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja": "Projekcji wierszy na murach domów", "Wierszy chodnikowych", "Wierszy pisanych online" i wielu innych poetyckich inicjatyw.
"Wierszy kabaretowych", pisanych w sezonach 2000 – 2003 w Piwnicy pod Baranami, na bazie jego wierszy powstało wiele popularnych piosenek. Telewizyjnego programu "Telepoemat" i wielu innych widowisk i filmów dokumentalnych.

W 2003 roku otrzymał nagrodę Lucent Technologies Poland za upowszechnianie nowoczesnych środków komunikacji poprzez multimedialną twórczość poetycką

Strona www artysty: michal-zablocki.com

Książki:

Strona główna

KOLEKCJA

Aktualności

Wystawy

Plebiscyt

Opinie

Press Room

Kontakt

Polish Bookart for Children