artyści a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z ż

Dariusz Kaca

Dariusz Kaca

Urodzony w 1960r. w Kutnie. Studia: ASP w Łodzi, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom: 1994 r.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką warsztatową i książką artystyczną. Adiunkt ze stopniem dr hab. w Pracowni Technik Drzeworytniczych na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi.

Laureat kilku nagród i wyróżnień w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach grafiki i sztuki książki. Stypendysta MKiN Saksonii w Kaditzsch, 2000; udział w Workshop Program for Japanese Woodblock Printmaking w Nagasawie, Japonia 2004. Kilkanaście wystaw indywidualnych i ponad 130 zbiorowych w kraju i zagranicą. Od 1995 udział w wystawach "Sztuka Książki".
Nagroda Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, 7 edycja "Sztuki Książki", 2003;
Wyróżnienie Jury, 8 edycja "Sztuki Książki", 2006

Prace w wielu zbiorach publicznych (m.in. Biblioteka Narodowa w Warszawie, Tama Art University Museum w Tokio, Biblioteki Uniwersyteckie w Łodzi i w Stanford, Archivum "Forum Book Art" w Hamburgu, CAA Printmaking Resourse Centre w Kuala Lumpur, Wojewódzka i Miejska Biblioteka we Wrocławiu, The King St. Stephen Museum w Székesfehérvar, Florean Museum w Carbunari, Vilnius Centre of Graphics w Wilnie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Silpakorn University w Bangkoku) oraz w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami.

Książki:

Strona główna

KOLEKCJA

Aktualności

Wystawy

Plebiscyt

Opinie

Press Room

Kontakt

Polish Bookart for Children