artyści a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z ż

Alicja Habisiak-Matczak

Alicja Habisiak - Matczak

Alicja Habisiak - Matczak urodziła się 11 czerwca 1978 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2000 roku wyjechała na stypendium fotograficzne na University of Wolverhampton w Wielkiej Brytanii. Po dyplomie z wyróżnieniem w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych Prof. K. Wawrzyniaka (2002), na przełomie 2003-04 roku, uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Rządu Włoskiego i odbyła staż graficzny na Akademii Sztuk Pięknych w Urbino we Włoszech.

Od 2002 roku jest asystentką w Pracowni Podstaw Kompozycji I prowadzonej przez dr hab. Danutę Wieczorek na macierzystym wydziale ASP w Łodzi. Regularnie doskonali swoje umiejętności dydaktyczne i warsztatowe jako asystentka na Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino.

Jest autorką ośmiu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w ponad pięćdziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach grafiki warsztatowej i rysunku. Zdobyła dziesięć nagród i wyróżnień na konkursach w Polsce, we Włoszech i w Kanadzie.

W 2007 roku została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" dla wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia.

www

Książki:

Strona główna

KOLEKCJA

Aktualności

Wystawy

Plebiscyt

Opinie

Press Room

Kontakt

Polish Bookart for Children