Rafał (Raphaël) Kleweta

Wydawca książek artystycznych - bibliofilskich, drukowanych i publikowanych we własnej drukarni - wydawnictwie "Anima Mundi" (założonym w 1989 Na południu Francji). Twórca drzeworytów, miedziorytów i stalorytów.
Urodzony w Lodzi w roku 1949 w rodzinie o pewnych związkach artystycznych (ojciec był absolwentem Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych - fakultet grafiki, prowadzony pod kierunkiem Prof. Władysława Strzemińskiego) co miało duży wpływ na zainteresowanie się grafika i książką.

1968 egzamin maturalny i pierwszy rok przygotowawczy na studia w Łódzkiej Szkole Sztuk Plastycznych.

Praca kilkumiesięczna w charakterze projektanta strojów i przedmiotów epoki(asystent scenografa Jerzego Szeskiego) przy realizacji filmu historycznego "Potop" w reżyserii J. Hoffmana na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.

1971 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Jako pierwszy polski stypendysta w ówczesnej R.F.N. Stypendium Przemysłu im. BLASIN, Stypendium Prof.R. Sackenheima. Państwowe Stypendium Regionu "Land Nordrhein-Westphelen"

Klasse" freie grafik" u profesorów: Rolfa Sackenheima,
Architektura książki: prof. Willi Siebel,
Historia Sztuki: prof. dr. Werner Spies,
Rzeźba prof.E. Heericha i prof. Bobek,
Estetyka rzeźby u prof.; J. Beuysa.

1972 "Who's Who by Art" w Niemczech

1976 Dyplom i tytuł "Meisterschüler" u prof. E. Heericha. Od tego okresu do dzisiaj , praca w zakresie artystycznym w wolnym zawodzie artystycznym.

1976 wyjazd na południe Francji i osiedlenie w departamencie L'Aude byłem kraju - Katarów w pobliżu Carcassonne

1989 zakłada własną drukarnie i wydawnictwo książek bibliofilskich, albumów i map graficznych

1990 zarejestrowany w ed. "Akoun" jako malarz" La cote des peintres"

2003 "Who's Who in France"

Projektant i wykonawca kolekcji medali i biżuterii, projektant i wykonawca ornamentów z brązu do prywatnego gabinetu Szejka Arabii Saudyjskiej - Hussam bin Saud.

Współpraca z pisarzami. Wydawnictwo znalazło uznanie i wsparcie w Regionie Langwedocji od 1989. Prace książkowe znajdują się w prawie wszystkich bibliotekach Krajów Europejskich Instytutów Francuskich. Założyciel kolekcji grafik i exlibrisów w Muzeum Pierre Bayle (Ariege-Francja). Prace w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie oraz gabinetach graficznych muzeów zainteresowanych grafika.

Odznaczenia międzynarodowe w dziedzinie grafiki.

Reprezentuje Francję jako wolny grafik Na Biennale grafiki w Portugalii i Chinach. Wybor AMAC.

Od 1989 rok rocznie bierze udział we wszystkich ważniejszych salonach książki we Francji i za granica.

Clone organizacji: "La Maison des Artistes", < ADER >, < A.R.I.O.C. >, < Cooperative de la Cite >, < CARDABEL >.

Książki: